Osiedle

Osiedle

Jesteśmy częścią osiedla Gądów-Popowice Płd. Jest ono położone na zachodzie miasta w byłej dzielnicy Fabryczna. Składa się z Gądowa Małego oraz leżącej na południe od ulicy Legnickiej części Popowic. Sąsiaduje z osiedlami Pilczyce-Kozanów-Popowice Płn., Szczepin, Muchobór Mały, Nowy Dwór, Kuźnikami.


Osiedla Wrocławia

Osiedla Wrocławia zostały utworzone, jako jednostki pomocnicze gminy, uchwałą Rady Miejskiej Wrocławia nr XX/110/91 z 20 marca 1991 roku.

21 stycznia 2016 roku uchwała Rady Miejskiej Wrocławia nr XX/419/16 ustanowiła jednoznaczne i precyzyjne granice osiedli Wrocławia, granice te zostały zdefiniowane w formie cyfrowej. Uchwała weszła w życie 13 lutego 2016.

Z chwilą wejścia w życie wspomnianej uchwały, przynależność każdego punktu adresowego do osiedla jest uzależniona od położenia tego punktu i nie będzie już wymagała osobnej decyzji Rady Miejskiej (jak to było dotychczas).

Dostępność granic osiedli

Granice osiedli są dostępne m.in:

 

Wyjaśnienia nieporozumień i niejasności

  • Osiedla nie są tym samym co dzielnice (Stare Miasto, Śródmieście, Krzyki, Fabryczna, Psie Pole) – te zostały zlikwidowane w roku 1991 i od tego czasu nie istnieją jako jednostki administracji publicznej. Rejony, których granice i nazwy są zbliżone/tożsame z dawnymi dzielnicami, występują jednak nadal w praktyce działania różnego rodzaju władz i administracji (np. jako podziały terytorialnych kompetencji sadów, prokuratur, urzędów skarbowych itp.).
  • Osiedla Wrocławia nie są tożsame z obrębami geodezyjnymi, choć te ostatnie są pod względem nazw i granic do osiedli bardzo podobne. Obręby są elementem czysto geodezyjnego podziału miasta i są używane w zasadzie wyłącznie dla specyficznych potrzeb ewidencji nieruchomości. Granice obrębów geodezyjnych widoczne są na „Mapie kategorii własności”

źródło: http://geoportal.wroclaw.pl/osiedla/

 

Warto wiedzieć:

Sportowe atrakcje:

Rekreacja:

  • Park Zachodni przy ul. Lotniczej z licznymi atrakcjami (place zabaw, polana widokowa w starorzeczu Odry, boisko, stanowisko bluszczu pospolitego, pozostałości po umocnieniach z czasów I Wojny Światowej, aleja dębowa wzdłuż starorzecza Odry)

Usługi na terenie osiedla:

 

Więcej informacji o Gądowie znajdziecie Państwo poniżej:

http://przeglad.prawo.uni.wroc.pl/wp-content/uploads/2014/06/Owczarek_PAP_nr_2_2013.pdf

    Zostaw wiadomość